Kultúra
"A hatvanas években egész Amerikát olcsó Keane reprodukciók lepték el, gazdaggá téve Waltert. Mert mindenki meg volt győződve arról, hogy Walter az egyetlen Keane. Az embereknek fogalmuk sem volt róla, hogy az igazi művész a felesége, Margaret. A nő az előző házasságából kilépve, kislányával érkezik meg San Franciscoba az ötvenes években. Művészeti végzettséggel, tapasztalat nélkül egy bútorgyárban kap munkát, jövedelem kiegészítés gyanánt hétvégi vásárokban portrékat rajzol. A volt férj szerint Margaret nem tud a lányuknak megfelelő életkörülményeket biztosítani, ezért el akarja tőle perelni őt. Itt jön a képbe a nagydumás Walter Keane, aki beleszeret a nőbe és festményeibe." (forrás: hetediksor.hu)
Itt a tavasz, megújul a természet, múlóban bajaink egy része, így reménykedve a folytonosságban újra indul a KultMozi.
Tudtad?
A Liza, a rókatündér filmrendezője Ujj Mészáros Károly, aki egyben a főszereplő - Balsai Móni - férje is. Márciusi filmünkről így nyilatkozott a színésznő:
Fotópályázatunk meghirdetése óta viszonylag hosszú idő telt el, az eredményhirdetést és díjátadást végre megtarthattuk. Sajnos a pályázók közül többen nem tudtak jelen lenni, de így is örömmel hallgathattuk a zsűri , Péterffy András és Fábry Péter pályázati értékelését és örömmel gratuláltunk a jelenlévő díjazott pályázóknak. Természetesen gratulálunk mindazon pályázóknak, akik egyéb elfoglaltságuk vagy a vírushelyzet miatt nem tudtak a díjátadó eseményen részt venni, és egyben köszönjük minden pályázónak, hogy megtiszteltek bennünket pályaműveikkel. Köszönjük a zsűri értékelő munkáját, a pályázat kiírója, a KultPince és a zsűri tagjai arra kérik és ösztönzik a pincefaluba látogató fotósokat, hogy továbbra nyitott szemmel járjanak és fotózzák mindazt a szépséget, élményt emberben, természetben és építészetben amit a pincefalu nyújt az ott tevékenykedő és a hozzánk ellátogatók számára.
Köszönjük a B&K Kft.-nek az anyagi támogatást, amely nagyban hozzásegíett bennünket, hogy a foltópályázat sikeresen megrendezésre kerülhetett!
Nagy Parisa alkotásaival vall Pincefalunkról
Sokan emlékezhetnek még rá, hogy öt éve – nagy visszhangot kiváltva – egy Kr.u. 2-3. századi temető 30 sírját tárták fel Monor határában. Ezekben az iráni nyelvcsaládba tartozó népek közül, a szkíták után hazánk területén is, 400 éven át megtelepedő szarmaták maradványait találták meg. Azt viszont viszonylag kevesen tudhatják, hogy ma is él és alkot itt közöttünk egy iráni származású képzőművész, aki Pincefalunk szépségeit is megörökítette.
E grafikáit, november 28-tól, a KultPicében, minden érdeklődő megtekintheti és meg is vásárolható.
tel: +36209295293, E-mail: nagyparisa@gmail.com, FB: Parisa Nagy
Be kell valljam, hogy több mint egy éve egyeztetünk a film készítőivel. Júliusban ugyanis nemcsak a "szokásos" KertMozi estben lehet részünk, hanem személyesen találkozhatunk a film készítőivel, és a vetítés előtt Kovács-Solymosy Zsuzsanna kérdései mentén kulisszatitkokat is megtudhatunk a forgatásról.
Az elnevezés egybeírt szókapcsolata tökéletesen kifejezi mindkét fogalom egyenrangúságának, illetve összetartozása hangsúlyozásának szándékát. Ez az intézmény a Strázsa Pincefaluja fejlődésének jelképévé, ősi kultúránk és korszerű szórakozási lehetőségeink összekapcsolhatóságának pozitív példájává vált; nem csupán Monoron, hanem egyre szélesebb körben is. Ennek kialakításában meghatározó szerepe van vezetőségének, Bakos Boglárka ügyvezetőnek pedig mindennapi működtetésében. Vele beszélgettünk minderről.
Egy igazán szórakoztató és egyben érzékenyítő filmet nézhettünk meg, kitűnő borok a Megyeri Hanti pince boraiból és nem utolsó sorban séfünk, Szurok Gábor nagyszerű szarvaspörköltje. Ehhez már csak hab volt a tortán, hogy időjárásilag is gyönyörű szeptemberi napsütésben és nem túl hűvös estében volt részünk.
Egy nagyszerű film, gasztronómiai inyencségek és Bor Mámor Monor által választott Prantner Családi Pince borai tették ezt a nyári estét kellemessé és talán feledhetetlenné.
Az életünk fenekestül fordult fel az utóbbi időszakban. Hosszú ideig nem találkozhattunk szeretteinkkel/ismerőseinkkel, ami miatt még inkább felértékelődött az emberi kapcsolatok értéke. De jött a tavasz, sőt lassan a nyár is beköszönt, a vírus szerencsére lecsengőben és - óvatosan ugyan, de - ismét érintkezhetünk egymással. Találkozzunk a KultPincében, végre mozizzunk és együnk, igyunk egy jót!
Múlik az idő, már 6 éve! Erre az eseményre Ferenczi György és a Rackajam - Fishing on Orfű 2015 koncert videójával emlékezünk.