csapatépítő disznóvágás
Csapatépítés, csapatépítő disznóvágás a KultPincében
Ami szükséges egy jó csapatépítő programhoz, az itt mind megvolt. A csapat tagjai a disznó leölésétől a feldolgozásáig minden munkafolyamatból kivették a részüket. Közben a KultPince csapata kényeztette a társaságot, forralt borral, kezdeti zsíros kenyérrel, frissen sült pogácsával, majd ahogy az dukál következett a hagymás resztelt máj és az elmaradhatatlan sültvér.
Csapatépítő helyszín Budapest környékén, a Monori Pincefalu szívében
KultPince saját csapatépítő disznóvágása és disznótora
Munkás, de meghitt és gondtalan együttmunkálkodás tovább erősítette a barátságot és a csapatszellemet. Egy igazi csapatépítő tréning részesei lehettünk!
Karácsonyi céges bulik a KultPincében
Az év végén karácsony közeledtével megszaporodik a céges bulik, céges rendezvények iránti igény. A KultPince a pincefalu Kövidinka során vidékies hangulatú helyszínével, házias ételeivel, kitűnő boraival, és ha kell vágni való disznókkal is várja mindazon cégeket akik egy kellemes gondtalan nappal kívánják zárni a fáradságos gazdasági évet.
Disznótor a késő őszi napsütésben
Disznóvágás és a disznótor hangulatához az igazi tél illik
Általában örülünk a kellemes napsütéses novembernek, de nem a disznóvágás alkalmából. Egyrészt a fagyos idő nagyobb biztonságot jelent, másrészt pedig a kolbász számára az a jó ha füstölés előtt jól kifagy. Ugyanakkor legtöbbünk emlékében a disznóvágás az igazi téli időjáráshoz kapcsolódik. Ilyenkor esik jól a fogópálinka, a forralt bor.
Disznóvágás „disznóölő András” napja előtt
Bár még nem érkezett el a „disznóölő András" napja, azaz november 30, de a népek már erősen érdeklődnek a disznóvágás és az azt követő disznótor után. Így aztán az érdeklődő csapatok örömére a KultPincében már októberben elindult a disznóvágásos szezon.
KultPince története ahogy Boglárka és Gábor látja
Az elnevezés egybeírt szókapcsolata tökéletesen kifejezi mindkét fogalom egyenrangúságának, illetve összetartozása hangsúlyozásának szándékát. Ez az intézmény a Strázsa Pincefaluja fejlődésének jelképévé, ősi kultúránk és korszerű szórakozási lehetőségeink összekapcsolhatóságának pozitív példájává vált; nem csupán Monoron, hanem egyre szélesebb körben is. Ennek kialakításában meghatározó szerepe van vezetőségének, Bakos Boglárka ügyvezetőnek pedig mindennapi működtetésében. Vele beszélgettünk minderről.
Ismét itt a disznótoros szezon!
Disznótor a KultPincében
Még ma is a magyar gaszrokultúra része a falusi disznóvágás és az azt követő disznótor. Ezt a hagyományt folytatjuk, bár még nincs november és András napja sem érkezett el, de vendégeink igényéhez igazodva a KultPincében elindult disznóvágási szezon.
Grillezős, borozós csapatépítő CsámBORgás
A KultPince változatos programokkal várja vendégeit!
Kora őszi napsütésben csapatépítő szándékkal együtt grillezni, bort kóstolni és a Monori CsámBORgó szabadtéri játékot, egyfajta kincsvadászó kvízjátékot játszani, a pincefaluban elrejtett borospalackokat megtalálni, közben egy kicsit megismerni a pincefalut, a Szőlészeti Borászati Tanösvényt, hát az egy igazán szórakoztató élménydús program lehetőség. Ahogy hidegebbre vált az időjárás, az alábbi képekkel illusztrált program még kiegészülhet élmény disznóvágással is.
Disznótor a falusi disznóvágás koronája
Disznóvágás részben egy a régi időket felelevenítő közösségi élmény és egyben kora reggeltől késő délutánig tartó kemény munka mindazoknak, akik részesei akarnak lenni ennek a hagyományokkal rendelkező eseménynek. De mégis a disznóőlést követő disznótor egy igazi gasztronómiai élményt adó hagyomány, ahol az együtt töltött idő, a közösen elvégzett munka utáni közös étkezés közösségformáló erővel bír.